Upside1
UPSIDE na Błędowskiej Pustyni
fot. M. Kulesza

UPSIDE to grupa muzyczna, która od czerwca 2011 roku postanowiła swoją działalność artystyczną łączyć z ekologią i pięknem unikatowych miejsc. Projekt „UPSIDE na Błędowskiej Pustyni” jest drugim takim projektem realizowanym przez zespół, ale po raz pierwszy w projekt włączyli się również filmowcy.

Wcześniej muzycy rozpoczęli cykl koncertów w ramach projektu o nazwie „Herbs Mountain”, integrującego artystów z regionu Podlaskiego i promującego krater nazywany przez nich HM. Jest to unikatowe miejsce o znaczeniu Europejskim i tak jak Pustynia Błędowska, objęte ochroną w formie obszaru Natura 2000. Odbyły się już trzy takie koncerty, gdzie poza UPSIDE miały możliwość zagrać na jednej scenie inne zespoły muzyczne z Podlasia.

Projekt „UPSIDE na Błędowskiej Pustyni” łączy inspiracje muzyczne z niezwykłym tworem przyrodniczym, powstałym wskutek działalności człowieka. Pustynia Błędowska to dobre miejsce na łączenie działalności artystycznej z naturą. W projekcie brak, towarzyszących na ogół występom grup muzycznych, konstrukcji sceny, mocnego nagłośnienia i świateł estradowych oraz licznej publiczności, a miejscami koncertów nie są kluby, stadiony lub miejskie rynki. UPSIDE proponuje coś, co w przyszłości może się stać sposobem wielu artystów na integracje z naturą w poszukiwaniu nowego artystycznego klimatu. I nie chodzi tu o ekologiczny protest ale o wprowadzenie ciekawej artystycznej wizji.

Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Filmowej z Bielska Podlaskiego koncert zespołu UPSIDE na Pustyni Błędowskiej zostanie zarejestrowany na filmie w technologii 3D, co umożliwi innym obejrzenie tej ciekawej wizji artystycznej i będzie promować Pustynię Błędowską.

Upside2 Upside3 Upside4
UPSIDE na Błędowskiej Pustyni
fot. M. Kulesza

Obecnie UPSIDE rozpoczeli nagrania w studio utworu Mirage, który będzie tłem do zwiasyuna filmu "UPSIDE na Błędowskiej Pustyni'', a 12.10. w sali kinowej w Wysokiem Mazowieckiem podczas koncertu Muzyczna Jesień, gdzie wystąpią jeszcze trzy inne zespoły - podczas wykonania utworu Mirage, zapromowana na ekranie w postaci filmu bedzie Pustynia Błędowska.

Na serwisie YouTube pojawił się krótki film z pobytu grupy UPSIDE na Pustyni Błędowskiej:

 Materiał strony opracowano 26 sierpnia 2012 roku. Ostatnia aktualizacja: 3 października 2012 roku. Autor opracowania: Zbigniew Witas.