Redakcja serwisu
Prawa autorskie
Wszystkie informacje/materiały zamieszczone w serwisie "Śląskie. Przyroda!" są objęte prawem autorskim w myśl prawa polskiego, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2017 poz. 880 z późn. zm.).
Ponowne wykorzystywanie informacji o środowisku
Warunki ponownego wykorzystywania informacji o środowisku udostępnianej w systemie teleinformatycznym Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Ponowne wykorzystywanie, w sposób stały i bezpośredni w czasie rzeczywistym, informacji (sektora publicznego) o środowisku, gromadzonych i przechowywanych w systemie teleinformatycznym CDPGŚ w serwisie internetowym „Śląskie. Przyroda!” jest bezpłatne.
Użytkownik ponownie wykorzystujący powyższe informacje ma obowiązek:
- wskazać źródło pozyskania informacji oraz określić czas, w którym informacja została wytworzona i pobrana od podmiotu zobowiązanego (CDPGŚ),
- poinformowania o przetworzeniu informacji ponownie wykorzystywanej, a w szczególności do wskazania, czy informacja wykorzystana została w całości czy we fragmentach, a jeżeli tak to w jakich,
- poinformowania o nazwie twórcy utworu (artykułu, fotografii itp.) lub bazy danych.
Użytkownik może ponownie wykorzystywać informację do celów komercyjnych i niekomercyjnych, tworzyć i rozpowszechniać kopie utworu lub bazy danych, w całości lub we fragmentach, oraz wprowadzać zmiany i rozpowszechniać utwory zależne, pod warunkiem, że nie naruszy to ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2017 poz. 880 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz.U. 2001 nr 128 poz. 1402 z późn. zm.), z zastrzeżeniem praw przysługujących podmiotom trzecim.
Warunki ponownego wykorzystywania informacji (sektora publicznego) o środowisku udostępnionych w systemie teleinformatycznym CDPGŚ, stanowią ofertę zawierającą te warunki. Ponowne wykorzystywanie informacji udostępnionych w systemie teleinformatycznym CDPGŚ, uważa się za przyjęcie przez Użytkownika niniejszej oferty.
Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska nie ponosi odpowiedzialności za:
- treść informacji sektora publicznego przetworzoną przez podmiot ponownie wykorzystujący tę informację,
- rezultaty przetworzenia informacji sektora publicznego ponownie wykorzystywanej,
- dalsze udostępnienie informacji sektora publicznego przez podmioty ponownie je wykorzystujące z naruszeniem przepisów regulujących ich ochronę (dot. ochrony danych osobowych, tajemnic ustawowo chronionych, ochrony prawa do prywatności itp.)
Informacja sektora publicznego - każda treść lub jej część, niezależnie od sposobu utrwalenia (m.in. w postaci papierowej i elektronicznej), będąca w posiadaniu pomiotów wymienionych w ustawie z dnia 25 lutego 2016 roku o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.
Ponowne wykorzystywanie - wykorzystywanie przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, zwane dalej „użytkownikami”, informacji sektora publicznego, w celach komercyjnych lub niekomercyjnych innych niż pierwotny publiczny cel, dla którego informacja została wytworzona.
Podstawa prawna: ustawa z dnia 25 lutego 2016 roku o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz.U. 2016, poz. 352 z późn. zm.)
E-dostępność i standardy
informacja w przygotowaniu